Terugblik webinar ‘Praktijkvoorbeeld – Trajectklas’

×
Ga terug naar het overzicht

De Trajectklas: een ‘zachte landing’ voor leerlingen in het regulier onderwijs

Binnen ons SWV zoeken we, naast de mooie stappen die we al zetten, naar mogelijkheden om jongeren met extra ondersteuningsbehoeften te ontvangen in ons reguliere onderwijs. We laten ons hierbij graag inspireren door voorbeelden van andere scholen en SWV’en.

Tijdens ons webinar op 19 mei jl. werden we geïnspireerd door Maureen van ’t Zand, Ingeborg Bobeldijk en Chaja Nuijens van SWV Kop van Noord Holland en Scholen aan Zee. Zij hebben een Trajectklas opgezet om jongeren een ‘zachte landing’ te geven in het regulier VO, waarbij de leerlingen na twee schooljaren doorstromen naar een reguliere derde klas. 

De Trajectklas (gestart 2023 – 2024) biedt de leerlingen een kleine setting met twee mentoren. Eén mentor met een achtergrond in het onderwijs, de andere mentor met een achtergrond in de hulpverlening. De mentoren zijn de gehele dag aanwezig en er wordt gewerkt met een vaste dagstructuur. Bij de doe-vakken gaan de leerlingen (16 maximaal) naar een andere docent. Ook hierbij gaat de mentor mee. Er is extra aandacht voor plannen en organiseren, leren leren en sociaal-emotionele ontwikkeling.

Het ‘reguliere’ docententeam wordt betrokken in de ondersteuning die zij aan deze groep, maar ook aan de ‘reguliere’ leerlingen, kunnen bieden. Dat team wordt steeds enthousiaster en bekwamer in de vaardigheden die deze doelgroep van hen vraagt. Gedurende de twee schooljaren worden de leerlingen voorbereid op instroom in een reguliere 3de klas. De eerste resultaten zijn veelbelovend.

Meer weten over de Trajectklas? Bekijk de inspirerende video van Scholen aan Zee of neem contact op met Esther van der Ven: e.vanderven@swvgeldersevallei.nl.

Ga terug naar het overzicht